Sigara Tiryakileri Neden Elektronik Sigaraya Geçiyor

Gerek ülkemizde gerekse dünyanın farklı ülkelerinde sigara kullanımı bir hayli yüksek üstelik ülkemizde sigara kullanım yaşının 13 yaşa kadar düştüğü bir dönemde, bu durumun insan nüfusu adına ne kadar düşündürücü olduğu ayan beyan ortadadır.

Son yıllarda gerek dünyada gerekse ülkemizde birçok sigara tiryakisinin elektronik sigara olarak adlandırılan ve elektronik sigara likit ile mekanizma dahilinde çalışarak, sigaraya göre kat ve kat düşük etkilere sahip elektronik sigaraların kullanım oranı günden güne artmaya devam ediyor. 


Aslında bu durum bir yönden insanların sigara tiryakiliğinden kurtulmak için arayışlar içinde olduğunu gösterse de diğer bir yandan modern maskeli bir bağımlılığa dönüşür mü sorusunu da akıllara getiriyor.

İlk olarak sigara tiryakiliğinden kurtulmak ve daha sağlıklı bir yaşama devam etmek isteyen tütün içerikli sigara kullanıcıları, sigarayı bırakma evresinde mutlaka ama mutlaka uzman kontrolünde olmalıdırlar. Bu durum hem süreç içinde sağlıklı bir şekilde tiryakilikten kurtulmayı hem de tamamen sigara isteği düşüncesinden kurtulmanız da önemli rol oynayacaktır.

Genellikle bireysel sigara bırakma çabasına girişen tiryakilerin ilk olarak tıbbi yöntemler ve bitkisel yöntemlere başvurdukları gözlemlenmekte bunlardan bir sonuç alınamaması durumunda ise elektronik sigara seçeneğine başvurulmaktadır. Ancak bilinmelidir ki bilinçsiz olarak elektronik sigaraya başlamak bir süre sonra hafif kaldığı gerekçesi ile sizi tekrar tütün içerikli sigara kullanmaya itebilir. Bu durumun önüne geçmek ve sigara bırakma çabasının başarıyla sonuçlanmasına yardımcı olmak için ilk olarak daha önceden günlük kullandığınız sigara miktarını belirlemeniz veya bu konuda destek almanız önem taşımaktadır. 

Zira bu miktarı belirlediğinizde elektronik sigara kullanımı sırasında elektronik sigara likit içerisine karıştıracağınız nikotin katkısını kademeli olarak düşürebilir ve bu vesile ile süreç içerisinde vücudun ihtiyaç duyduğu nikotin talebini minimuma indirebilirsiniz.

Elektronik sigarayı bilinçli olarak kullandığınızda ve kademeli olarak kullanım miktarınızı azalttığınızda bir süre sonra fark edeceksiniz ki eskisi kadar sigara ihtiyacı hissetmiyorsunuz. Ancak bunun gerçekleşmesi için kendinize bir plan oluşturmalı ve istikrarlı bir şekilde sigara kullanımını tamamen bırakmaya çalışmalısınız.
Cosmic Fog Sonset 60ml Elektronik Sigara Likiti


Son olarak elektronik sigaralar hakkında çeşitli söylentiler olsa da klinik ortamlarda tam manasıyla zararları ortaya konulamadığından herhangi bir hastalığa elektronik sigara neden olmuştur denilememektedir. Sigaraya göre yüzde 95 daha az zararlı olan bu cihaz sigarayı bırakma yöntemleri arasında en ciddisi ve başarılısı olarak karşımızda durmaktadır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Natura Elektronik Sigara Likiti

Elektronik Sigara ve E-likitler için öneriler

SİGARA YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR, SİGARAYI BIRAKIN